skoč na obsah | skoč na navigaci


Projekt společnosti SuReS s.r.o.O projektu

Náš záměr půdní vestavby v domě Lublaňská 39, Praha 2 – Nové Město umožní vzniknout šesti novým bytovým jednotkám v 6. a 7. nadzemním podlaží. Původní bytový dům projde kompletní rekonstrukcí s výměnou elektroinstalace - silnoproudu i slaboproudu, instalací nového vodovodního, splaškového a plynového stoupacího potrubí. Dojde k celkové opravě zdobné uliční i dvorní fasády, výměně původních oken za nová jak do ulice, tak do dvora, instalaci nového výtahu, opravě schodišť a chodeb.

Dům je součástí bloku obytných domů v klidné ulici s jednosměrným provozem a rezidenčním parkováním v modré zóně. Dům je obsluhován jedním schodištěm s výtahem přístupným přímo z jednotlivých podlaží.

Orientace nových bytů směrem do dvora umožnila vytvoření prostorných teras, u ostatních bytů orientovaných na uliční stranu pak došlo k osvětlení obývacích prostor ateliérovými okny s možností výhledu přes střechy protějších budov. Obývací pokoje tak tvoří příjemný prostor pro relaxaci, setkávání členů rodiny, či schůzky s přáteli. Koncepce a dispoziční členění bytů vychází především z praktických požadavků moderního pojetí bydlení. Byty jsou v členění 1+kk až 4+kk o výměrách od 30 do 120 m2 v pečlivě koncipovaném standardním vybavení a s bohatým příslušenstvím.


Byty svými tepelnými vlastnostmi zařazené do kategorie jako nízkoenergetické budou vybaveny elektrickým podlahovým vytápěním s regulací v každé místnosti, resp. s možností centrálního řízení a objemným zásobníkem na teplou vodu s rychloohřevem, což umožňuje lepší kontrolu nad spotřebovanou energií. Tato koncepce vytápění vychází ze srovnávacích studií a optimalizačních výpočtů celkové spotřeby bytové jednotky a ceny energie ve spojení s uživatelským komfortem. Pro dosažení požadovaných vlastností tedy bylo nezbytné využít nejmodernější technologie a konstrukční řešení.

Součásti prodeje každé bytové jednotky je i servis spojený s případnými klientskými změnami a dovybavením jednotky. Z tohoto důvodu máme připravenu spolupráci pro návrh a realizaci s interiérovým studiem KINTEX a Keramikou Ptáček pro sanitátní zařizovací předměty, obklady a dlažby.

Standartní vybavení bytových jednotek a společných částí domu

Po dohodě je možnost dispozičních změn a změn standardního vybavení.


Novinky

Zahájení stavby 4/2015

Provedeno nové stoupací vedení elektro vč. nových skříní
Provedeno nové stoupací vedení plynu vč. přípravy pro plynoměry
Proveden nový rozvod požární vody a rozvod VZT
Provedena příprava světlíkové šachty pro nový výtah vč. zazdění stávajících oken do šachty
Sejmuta střecha a provedeny nové stropní desky pro půdní vestavbu vč. vyzdívek nosných a vnitřních zdí
Provedena nová střecha vč. krytiny
Osazení nových vchodových zárubní
Osazení oken v půdní vestavbě a spol. částech stávajícího domu
Provedení nových rozvodů elektro a zdravotechniky v půdní vestavbě
Provedení izolací a sádrových omítek v půdní vestavbě
Provedení kročejových izolací, el. podlahového topení a litých podlah v půdní vestavbě
Provedení oc. konstrukce výtahové šachty
Osazení nových oken ve stávající budově do ulice i dvora
Provedení SDK stropů v půdní vestavbě
Provedení zateplení půdní vestavby do dvora
Provedení broušení povrchů podlah chodeb a schodišť
Montáž výtahu

Termín dokončení 4/2016

Partner

Fotogalerie